Az egyes művészeti irányzatok olyan alkotói trendek, amelyek hatással vannak a művészek alkotásaira. Magyarországon is megfigyelhetőek ilyen irányzatok.
Az első ilyen irányzathoz tartozik a szecesszió, amely a 19. század végén jelent meg Európában, és Magyarországon is elterjedt. Ezt a művészeti stílust az organikus formák, a díszítési elemek és a szimbolikus jelentések jellemezték. A magyar szecesszió képviselői közé tartozik Rippl-Rónai József, aki a művészi körből kilépőkkel együtt alapították meg a Nyolcak nevű festőcsoportot.
A XX. század elején a magyar művészetben a magyar kubizmus terjedt el. Ez az irányzat a francia kubizmusból származik. Ezt a stílust a geometrikus formák és a színek éles kontrasztja jellemezte. A magyar kubizmus legfőbb képviselője a festő Moholy-Nagy László volt.
A magyar avangard is kiemelkedő művészeti irányzat. Az 1910-es évektől kezdődően a magyar művészek új utakat kerestek, és megpróbálták átalakítani a művészet hagyományos fogalmát és eszközeit. Az avangard művészet az absztrakcióra, a nonfiguratív és a geometrikus formákra, valamint a technikai újításokra helyezte a hangsúlyt. A magyar avangard művészek közé tartozik Kassák Lajos, aki a Ma című folyóiratot szerkesztette, és Moholy-Nagy László, aki a Bauhaus iskolát alapította Németországban.
A XX. század második felében a konceptuális művészet is megjelent Magyarországon. Ez az irányzat az esztétikai élmény helyett az intellektuális élményekre összpontosít. A konceptuális művésztekintélye a művészeti alkotás gondolkodási folyamatának és koncepciójának fontosságát értékeli és hangsúlyozza. A magyar konceptuális művészek közé tartozik Tót Endre. Megalkotta a “plakát-performansz” fogalmát, amely környezeti plakátok bevonásával fejezi ki a művészeti alkotás elgondolását.
A XXI. században az új médiumok, például a digitális technológia és az interaktív művészet új irányzatai jelentek meg. Például a multimédia művészet, amely több médiaelemet ötvöz, beleértve a hangot, a képet és az interaktív programokat is. A magyar digitális művészek közé tartozik Herendi Gábor, aki animációs filmeket készít.
Összességében Magyarországon is megtalálhatóak az egyes művészeti irányzatok. Az ország művészeti világa folyamatosan az újítások útján halad, és az új művészeti megoldások terén az elmúlt években sok sikert értek el.